Cena slobody
Antona Srholca

Prečítajte si viac o udeľovaní tohtoročných ocenení

20.11.2023

S hrdosťou sa ohliadame za nedávnym slávnostným udeľovaním Ceny slobody Antona Srholca, ktoré sa uskutočnilo štvrtok 16.11.2023 v Divadle Jána Palárika. Toto prestížne podujatie, pomenované na počesť významného slovenského disidenta a bojovníka za slobodu, Antona Srholca, každoročne ocenilo jednotlivcov a organizácie, ktoré významne prispievajú k ochrane a propagácii ľudských práv a slobôd na Slovensku.

Tento rok bol ceremoniál plný inšpiratívnych momentov, kde sa ocenili výnimočné osobnosti a iniciatívy. Medzi laureátmi boli mená významných aktivistov, novinárov, a organizácií, ktoré sa neúnavne venujú boju za lepšiu a spravodlivejšiu spoločnosť. Ich príbehy a úspechy boli predstavené v emotívnych prejavoch a prezentáciách.

Okrem udeľovania ocenení sa udalosť niesla aj v duchu diskusií o aktuálnych výzvach v oblasti ľudských práv.

O Cene slobody Antona Srholca: Cena slobody Antona Srholca je výročná cena udeľovaná jednotlivcom a organizáciám na Slovensku za výnimočný prínos k ochrane a propagácii ľudských práv a slobôd. Pomenovaná je na počesť Antona Srholca, významného slovenského disidenta, ktorý sa odvážil postaviť proti nespravodlivosti a bojoval za lepšiu spoločnosť.

Cena slobody Antona Srholca 2023 v médiach

Aktuality: https://www.aktuality.sk/clanok/NxnNxRV/cenu-slobody-antona-srholca-dostali-politik-aj-vytvarnik-ktory-organizoval-ilegalne-vystavy/

SME: https://mytrnava.sme.sk/c/23245558/cenu-slobody-antona-srholca-udelili-piatim-osobnostiam.html

Trnavské rádio: https://trnavske.radio/2023/11/16/cenu-slobody-antona-srholca-za-prinos-k-ochrane-ludskych-prav-ziskaju-dalsie-osobnosti/

Reportáž RTVS

Stránku prevádzkuje Trnavský samosprávny kraj